Aktuální informace

BUFO Envira

BUFO Envira

8.4.2019

První 100% kompostovatelná bublinková fólie na světě je tu! Skvěle chrání zboží a nezatěžuje životní prostředí.

Zdroj: .
Lufti Envira

Lufti Envira

8.4.2019

Další produkt z rodiny Envira - vzduchové polštářky Lufti Envira pro e-shopy!

Zdroj: .
FachPAck 2018

FachPAck 2018

9.8.2018

Navštivte nás na obalářském FachPack 2018, který se koná 25. - 27. 9. v Norimberku. Stánek číslo 154 v hale 9. Těšíme se na Vás.

Bioplasty - opravdu široký pojem!

Bioplasty - opravdu široký pojem!

21.2.2018

Pojmy bioplasty, kompostovatelné či biodegradabilní plasty, ekologické obaly, rozložitelné obaly apod. jsou stále více skloňovány a používány. Rostoucí společenský tlak a vůle po ekologickém řešení vedl řadu výrobců k vývoji a výrobě různých alternativ ke klasickým plastovým obalům. Bohužel také dochází k záměrnému či z nevědomému matení a klamání zákazníků, spotřebitelů i veřejnosti. Oblast bio- nebo ekoplastů není jednoduchá a jednotlivé pojmy nejsou ještě plně zakotveny. Pokud chcete vědět o této problematice více, doporučujeme si přečíst článek pana Hodka ze společnosti Ekodomov.

Němci proti oxodegradovatelným plastům

Němci proti oxodegradovatelným plastům

18.3.2017

Německé sdružení pro plastové obaly a fólie IK vydalo publikaci Často pokládané otázky (FAQs) o oxodegradovatelných plastech. Ke zmíněným plastům, rozkládajícím se na vzduchu, v nich zaujala kritický postoj: zdůrazňuje například, že nesplňují požadavek úplné biologické rozložitelnosti. 

Úplný zákaz tašek zdarma

Úplný zákaz tašek zdarma

5.3.2017

Od příštího roku nebude možné získat v obchodech zadarmo žádné plastové tašky, v nichž by si zákazníci mohli odnést zboží. Bezplatné by mohly zůstat jen tenké sáčky, například na pečivo či masné výrobky. V rámci novely o obalech, která má v návaznosti na předpisy EU omezit objem plastového odpadu, to koncem února schválila sněmovna.

Sněmovna tak zpoplatnila všechny plastové tašky bez ohledu na tloušťku jejich stěn. Vládní předloha původně měla v souladu s unijní směrnicí zpoplatnit jen lehké tašky vzhledem k tomu, že silnější tašky většina obchodníků sama zpoplatňuje. Přijatá úprava má zamezit tomu, aby byl zákaz plastových tašek obcházen.

Novela cenu plastových tašek přímo nestanovuje. Určuje pouze, že musí minimálně odpovídat nákladům na jejich pořízení.

Bioplasty - zmatení jazyků

Bioplasty - zmatení jazyků

30.5.2016

Přečtěte si článek o bioplastech na našem webu www.baltelevneji.cz. Dozvíte se, co jsou to bioplasty, z čeho se vyrábějí a jak se chovají po skončení životnosti. Článek najdete na http://baltelevneji.cz/blog/bioplasty-siroky-pojem-a-vizualni-ekologie.

Festival kompostování a pěstování

Festival kompostování a pěstování

21.1.2016

V sobotu 30. ledna se koná Benefiční festival kompostování a pěstování a společnost TART, jakožto partner této akce, Vás srdečně zve. Těšit se můžete na aktivity určené malým i velkým a bohatý kulturní program. Vrcholem festvalu bude vyhlášení Miss Kompost 2015. Více informací naleznete na www.misskompost.cz.

Miss Kompost 2015

Miss Kompost 2015

18.8.2015

Již IX. ročník soutěže o "nejkrásnější" kompost právě odstartoval. Soutěž Miss Kompost je nejen pro zkušené kompostáře, ale i pro ty, kteří s kompostováním teprve začínají. Přihlaste svůj kompost, ať je jakýkoli, Miss Kompost totiž není jen soutěží "krásy". Výhru vám může přinést i zajímavý příběh nebo originální nápad.

Envira má nový design

Envira má nový design

24.6.2015

Kompostovatelné sáčka a pytle Envira mají nový design, který by měl pomoci na první pohled identifikovat biodegradovatelné/kompostovatelné fólie. Design znázorňuje degradaci materiálu a jeho návrat do koloběhu živin v přírodě. Věříme, že se bude našim zákazníkům líbit a přispěje ke snažšímu třídění bioodpadu.

Dobré ráno s Envirou

Dobré ráno s Envirou

1.4.2015

Diváci České televize měli 31. 3. možnost se dozvědět vše o domácím kompostování. Jak je to se zápachem, co na kompost patří, jak chovat žížaly... Hostem Dobrého rána byl pan Hodek, manažer projektu Kompostuj.cz (www.kompostuj.cz). V několika vstupech, spolu s moderátory, vysvětlil jak na to. Podívejte se i Vy, jak nakládat s bioodpadem z domácností.

1. vstup

2. vstup

3. vstup

4. vstup

Staňte se partnerem projektu KOMPOSTUJ.CZ

Staňte se partnerem projektu KOMPOSTUJ.CZ

20.11.2014

Obce, firmy, školy a další organizace - mohou aktivně zapojit zaměstnance, studenty, občany k  šetrnému nakládání s organickýcmi zbytky a bioodpady. Více informací naleznete zde

Radnice mají umožnit třídit bioodpad.

Radnice mají umožnit třídit bioodpad.

23.7.2014

V obcích přibudou hnědé kontejnery an bidoodpad. Konečně!!! Více o povinnosti obcí třídit bioodpad se můžete dočíst ve článku na serveru iDnes.cz (článek zde).

Třídění bioodpadu by mělo být snažší

Třídění bioodpadu by mělo být snažší

3.6.2014

Radnice mají povinnost umožnit do roku 2020 lidem třídit bioodpad. K modrým, žlutým a zeleným popelnicím tak přibudou také kontejnery hnědé určené na biodpad z domácností.

Konec plastových sáčků v EU?

Konec plastových sáčků v EU?

3.4.2014

Konec klasických plastových tašek v EU se blíží. Europoslanci přijali návrh na jejich regulaci. Ambiciózní cíl by se měl  týkat i sáčků, které lidé nejčastěji používají na ovoce, zeleninu či pečivo.  Tyto sáčky a tašky by měli být nahrazeny kompostovatelnými nebo papírovými obaly.

Envira má nový web

Envira má nový web

31.7.2013

Na nových stránkách nalezente všechny informace o kompostovatelných materiálech Envira. O jejich výrobě, jejich přednostech i možnostech použití.

Sáčky Envira v roličkách

Sáčky Envira v roličkách

31.7.2013

Díky nové výrobní technologii umíme sáčky Envira vyrábět také v roličkách. Roličky mohou mít různou šíři, různý počet sáčků, mohou být s dutinkou nebo bez ní - vše dle přání zákazníků. Takto zabalené sáčky jsou skvélé pro maloobchody nebo domácnosti.

Máte o technologii Envira zájem?
Chcete se na něco zeptat?Kontaktujte nás